Produkty

Společnost MOBIS, největší dodavatel automobilky Hyundai, kompletuje ve svém závodě v Nošovicích čtyři auto-moduly: modul přední masky, modul přední nápravy, modul zadní nápravy a modul přístrojové desky. V Mošnově se vyrábí přední a zadní světlomety pro vozy Hyundai a Kia a baterie pro vozy Hyundai Kona Electric.

V dnešní době je modularizace výroby v automobilovém průmyslu cesta, kterou se vydávají téměř všechny automobilky, aby si tak zajistily svou konkurenceschopnost. Cílem společnosti Hyundai MOBIS je vyrábět a dodávat nejkvalitnější moduly a díky tomu se stát jednou z nejlepších společností tohoto typu na světě.

Modul přední masky (Nošovice)

Jde o modul přední masky s motorem a s integrovanými díly jako je chladič, světlomety, výztuhy nárazníku, nosiče a AAF (aktivní vzduchové klapky).

Jako ostatní moduly spojuje několik dílů a tím zvyšuje produktivitu a zlepšuje kvalitu.

U tohoto modulu jsme prováděli výzkum za účelem zvýšení bezpečnosti chodců a předcházení kolizí při nízké rychlosti, zlepšujeme aerodynamiku, integrujeme elektronické součástky a snižujeme jeho hmotnost použitím nových materiálů.

Modul přístrojové desky (Nošovice)

Modul přístrojové desky zajišťuje pohodlí ve voze, poskytuje informace o jízdě, kontrolní systémy a chrání bezpečnost cestujících.

Jedná se o modul, který kombinuje mnoho dílů jako je sdružený panel přístrojů, výztuha, klimatizační jednotka a tři airbagy.

Díky kombinaci designu, vývoje a montáži mnoha dílů v jeden modul, redukuje množství samostatných dílů, snižuje váhu, zvyšuje produktivitu a zlepšuje kvalitu.

Modul přední nápravy (Nošovice)

Modul přední nápravy spojuje několik dílů v jeden celek pomocí rámu ve spodní části vozu.

Je navržen tak, aby kombinoval více částí: vzpěru předních kol, pružinu, tlumič nárazů, izolátor, převodové skříně (řízení) a hnací hřídel, brzdový kotouč, třmen a brzdovou hadičku.

Modul zadní nápravy (Nošovice)

Modul zadní nápravy umožňuje maximalizaci produktivity a zlepšování kvality.

Je navržen tak, aby kombinoval více částí: příčný rám zadních kol, tlumič nárazů a pružinu pro zadní kola, stabilizační tyč a stabilizátory, ramena zadních kol, ložiska kol, brzdové kotouče, brzdové třmeny,brzdové hadičky a parkovací lanovody.

Provádíme výzkum a vývoj klíčových dílů tak, aby docházelo k optimalizaci modulů a jejich využití v automobilovém průmyslu.
 

Přední světlomety (Mošnov)

Světlomet je světelný systém umístěný v přední části vozidla. Zajišťuje řidiči dokonalý přehled při jízdě na silnici a orientaci v různých zhoršených podmínkách.

Kromě svých vlastností z pohledu bezpečnosti je to zároveň designový prvek, který dodává vozu svůj jedinečný styl a charakter.

Zadní skupinové svítilny (Mošnov)

Zadní svítilna je stejně jako světlomet sestava mnoha vnitřních prvků a elektroniky uzavřených do jednoho celku, který můžeme vidět na zadní části vozu. Dává ostatním řidičům signál o naší přítomnosti na silnici a o průběhu jízdy díky směrovým a brzdovým funkcím. Svým vzhledem také přispívá k posílení charakteru vozu.

 

V našem závodě v Mošnově vyrábíme jednotlivé komponenty a sestavujeme hotové produkty pro vozy mnoha specifikací s využitím LED technologií anebo standartních žárovkových zdrojů. Tyto finální výrobky světelné techniky musí splňovat široké požadavky našich zákazníků.

Battery system assembly - BSA (Mošnov)

Baterie je nedílnou součástí veškerých automobilů poháněných elektrickou energií. Baterie ovlivňuje dojezd elektrických vozidel a stojí také za lepší dynamikou a komfortem jízdy. Její uložení ve spodní části vozidla posouvá jeho těžiště níže, zlepšuje využitelnost úložných prostor a pomáhá i zvýšit tuhost karoserie. V Mošnově sestavujeme baterie pro EV Kona a to ve dvojí kapacitě 64 kWh a 39,2 kWh.